Wycieczki w czasie egzaminów ósmoklasisty

foto_001

W dniach 23-25 maja, w czasie gdy ósmoklasiści mierzyli się z egzaminami z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego, ich młodsi koledzy aktywnie i wesoło spędzali czas na wycieczkach ze swoimi wychowawcami.

Klasy pierwsze i drugie odwiedziły Zagrodę Sołtysówka w Łapalicach na Kaszubach.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych, dzięki którym poznały proces powstawania chleba i bułek. Zapoznały się z ludową twórczością artystyczną regionu, własnoręcznie namalowały na szkle obrazy w prezencie dla swoich mam. Obejrzały również pomieszczenia gospodarcze oraz trzytygodniowe prosięta, a w mini zoo karmiły kozy, kury, koniki, króliki i alpaki. Następnie w ramach odpoczynku dzieci udały się na przejażdżkę wozem drabiniastym nad jezioro. Zajęcia zakończyły się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Uczniowie klas trzecich wyruszyli na zajęcia do Centrum Edukacji Ekologicznej w Stegnie.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach, dzięki którym poznały historię Mierzei Wiślanej i ptaki, które zamieszkują naszą okolicę. Przeszły też ścieżką dydaktyczną „Las wokół nas”, słuchały śpiewu ptaków i utrwaliły piętrową budowę lasu.
Zajęcia dla klas trzecich poprowadziła pani Jolanta Bulak- pracownik Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”, której bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

Czwartoklasiści w dniach 23-25 maja wybrali się do Chmielna na Zieloną Szkołę pod hasłem Wszyscy za jednego. Brali tam udział w zajęciach z trenerami, pływali pontonami, budowali tratwy. Zasmakowali też łucznictwa i marszu na orientację, a wieczory spędzali przy ognisku. Czas upłynął im bardzo szybko. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

24 maja klasy piąte pod opieką swoich wychowawców pojechały do Gdańska. Pierwszym punktem programu był Laser Wars, gdzie na uczniów czekała ekscytująca zabawa w paintball laserowy. Każda drużyna rozegrała dwie bitwy, które były dla nich niesamowitym przeżyciem. Następnie po dwugodzinnym pobycie w Galerii Bałtyckiej- zakupy i obiad, uczniowie udali się do Jump City. Podskoki i akrobacje na trampolinach były wyczerpujące, ale sprawiające wiele radości. To nie był koniec atrakcji tego dnia. Na uczestników czekał spacer po Starym Mieście oraz przejażdżka kołem widokowym AmberSky.  Następnego dnia uczniowie pojechali do Loopys World, gdzie przez cztery godziny korzystali z labiryntów, zjeżdżalni, trampolin, tuneli oraz armatek pneumatycznych, bawili się w berka i chowanego.

To były intensywne, wspaniałe dni dla wszystkich wycieczkowiczów.

Klasy pierwsze i drugie w Łapalicach na Kaszubach

Uczniowie klas trzecich na zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej w Stegnie