Play in real life

foto_001

Świetlica szkolna, to miejsce, które odwiedza każdy uczeń naszej szkoły. Dzieci i młodzież bardzo lubią tu przebywać, ponieważ stworzyliśmy im przyjazny klimat i daliśmy trochę swobody. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie przede wszystkim rozwijają relacje interpersonalne, współdziałają ze sobą bawiąc się, grając w różnego rodzaju gry ruchowe, logiczne, zręcznościowe, tworzą budowle z klocków konstrukcyjnych.

W tym roku szkolnym od początku września rozpoczęliśmy projekt „Play in real life”. Głównym celem jest to, by uczniowie spędzali ze sobą czas bez użycia telefonów.

Oczywiście nie zabrakło pytań „Czy możemy korzystać z telefonów?” i „Dlaczego nie możemy?”  :-) Za każdym razem cierpliwie tłumaczyliśmy, że czas spędzony bez telefonu rozwija kreatywność i wzmacnia relacje rówieśnicze.

Reakcje na początku były różne, ale uczniowie przyzwyczaili się, że czas w świetlicy to czas „ofline” i co najważniejsze odnaleźli się w realnej rzeczywistości.

Pierwsze miejsce zdobywa w tym roku: tenis stołowy, gry: Blokus i Sen.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z Waszych pomysłów drodzy uczniowie. Bardzo cieszymy się, że potraficie tak wspaniale organizować sobie czas w realu.

„Jeśli nie potrafisz wykorzystać minuty, to zmarnujesz i godzinę, i cały dzień, i całe życie!”

„Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba.”

Dziękujemy wspaniałemu zespołowi: Wioletta Jaworska, Mariola Terendy, Magdalena Urbańska, Marzena Pipała i Piotr Ranoszek.

PS. Projekt działa dalej … daty końcowej brak  :-)