Lekcja w terenie z Baltic Eco-Team

foto_001

W ramach projektu Baltic Eco-Team odbyliśmy lekcję w terenie w Rezerwacie Kąty Rybackie. Ciekawe zajęcia przygotował dla naszej grupy tata jednego z naszych uczniów, Rafał Szymichowski, który jest pasjonatem miejscowej przyrody.

Opowiedział dzieciom wiele ciekawostek o życiu kormoranów i bielików, przygotował rekwizyty, które przybliżyły dzieciom rzeczywisty rozmiar bielika. Myślę, że wszystkim się podobało.

Dzieci mogły poobserwować dwa bieliki, które zataczały koła nad naszymi głowami. Lornetki, które zabraliśmy ze sobą, potęgowały wrażenia. Mieliśmy okazję zobaczyć różne ptaki: kormorany, dzięcioły, czaple. Nasi uczniowie dobrze pamiętają ich nazwy w języku angielskim. Niektórzy widzieli też inne zwierzęta, np. daniele. Zakończyliśmy spacerem i porządkowaniem plaży.

W efekcie przeprowadzonych lekcji, uczniowie stworzyli piękne plakaty o życiu kormoranów w języku angielskim, które można podziwiać na gazetce szkolnej.

Projekt Baltic Eco-Team realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju #NIDA.