Mistrzostwa Powiatu w Mini Koszykówce

mistrzostwa_powiatu_w_mini_koszykowce_001

W sobotę 18 marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Koszykówce. Udział wzięli zawodnicy z klas 5 i 6.

Wśród dziewcząt o najwyższe lokaty walczyło 5 zespołów, a wśród chłopców 7.

Dziewczęta pod kierownictwem Magdaleny Wilkanowskiej rozgrywały mecze w Nowym Dworze Gdańskim, a chłopcy pod opieką Jana Wilkanowskiego w Marzęcinie. Obie drużyny walczyły z dużym zaangażowaniem, co zaowocowało wysokimi lokatami w zawodach.

Dziewczęta bez problemu pokonały drużynę ze Stegny (17:4), Kmiecina (22:0) oraz w walce o I miejsce zespół z Marzęcina (16:4). Pracowitość i ambicja zostały sowicie wynagrodzone. Kto trenuje o świcie (7:10) – ten ma wyniki :)

Mamy złoto!!! Przed nami półfinały województwa.

Dzięki: Helena Żelazińska, Maja Tartakowska, Waneska Samsel, Oliwka Król, Nikola Nowak, Lilka Talik, Paulina Sochaczewska, Zuza Stenka, Hania Kowalik, Patrycja Bąk), Julka Grudkowska, Maja Kamionka.

Miło było spędzić z Wami sobotę  :-)

Chłopcy wywalczyli drugą lokatę pokonując SP 1 w Nowym Dworze Gdańskim (20:9), Tujsk (8:2) oraz ulegając 1 punktem drużynie z Marzęcina (4:5).

Srebrni medaliści (w większości uczniowie klas 5): Szyszka Damian, Kucharski Kajetan, Jarocki Szymon, Kopytek Artur,Manijak Maciej, Piórko Feliks, Malinowski Kamil, Banach Stefan, Zalewski Emil, Stachecki Fabian, Wiśniewski Mikołaj, Szczyglewski Kryspin, Lewek Damian.

Bardzo energetyczna sobota. Dzieci energię straciły, a nauczyciele zyskali obserwując poczynania swoich wychowanków.

Magda Wilkanowska