Zakończenie roku szkolnego w oddziałach przygotowawczych

zakonczenie_roku_oddzialy_przygotowawcze_2022_001

Szkoła w Sztutowie od marca do końca maja przyjęła 103 uczniów z Ukrainy. Tyle dzieci zamieszkało na terenie naszej gminy od czasu wybuchu wojny. Uczyli się oni w 3 oddziałach przygotowawczych na poziomie 1-3, 4-6 i 7-8. Spora grupa uczniów uczyła się z naszymi dziećmi w klasach: 1, 2 i 5.

24 czerwca wydaliśmy 48 zaświadczeń potwierdzających naukę w oddziałach przygotowawczych i 4 świadectwa, co oznacza że 52 dzieci zakończyło rok szkolny w naszej placówce.

W sposób szczególny chcielibyśmy podziękować wolontariuszkom, który przez pierwszy miesiąc- do 1 kwietnia, kiedy to utworzyliśmy oddziały przygotowawcze- pracowały w formie wolontariatu:

• Irinie Budko (w Ukrainie psycholog szkolny),
  • Ludmile Shuland (z wykształcenia nauczycielka chemii),
  • Dżwince Kostyshyn (nauczycielka, artysta plastyk)
  • Tatianie Szloser i Elenie Madej- siostrom z wykształceniem pedagogicznym, które doskonale znają rosyjski i bardzo nam pomogły.

Bez wsparcia tych 5 pań, z których tylko jedna jest naszą nauczycielką wszystko byłoby dużo bardziej skomplikowane.

Wychowawczyniami klas były: Wioletta Jaworska, Jadwiga Darowska i Magdalena Urbańska.

Nauczycielki zrobiły wszystko, by dzieci z Ukrainy czuły się u nas dobrze.

Myślimy, że chociaż to był trudny czas, to jednak był on dobry.

Pan Wójt wraz z Przewodniczącym Rady dołączyli się do życzeń i pięknie pożegnali uczniów z Ukrainy i nauczycielki- wolontariuszki.

Dziękujemy za wspólny czas, życzymy wszystkim dzieciom z Ukrainy pokoju. Wówczas wszystko inne- bezpieczeństwo, sukcesy edukacyjne, radość z osiągania kolejnych, wytyczonych celów i  szczęście staną się udziałem wszystkich.