Pożegnanie ósmoklasistów

zakonczenie_klas_8

23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy naszych absolwentów. Na uroczystość zaprosiliśmy gości, rodziców, dziadków. Przyszło ich bardzo wielu…

Na początku było tradycyjne, uroczyste wejście absolwentów, potem wprowadzenie Sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnu państwowego, powitanie gości.

Ważne było wspomnienie Nieobecnych- ŚP. Bożeny Nowak, Dagmary Olszewskiej oraz Izy Smosnej i Sławka Siudowskiego.

Potem nadszedł czas na przekazanie służby w poczcie sztandarowym i władzy samorządowej.

Z rąk Wójta Gminy Sztutowo 8 uczniów otrzymało Nagrodę Wójta. Byli to:

• Marlena Wiśniewska,
  • Weronika Figura,
  • Kacper Zagłoba,
  • Karolina Puszczewicz,
  • Blanka Szloser,
  • Maria Jackowska,
  • Paulina Owsińska,
  • Zuzanna Suska.

Pani Kinga Rutkowska wręczyła szczególną nagrodę Marlenie Wiśniewskiej- za największe osiągnięcie naukowe w minionym roku szkolnym, czyli uzyskanie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

Potem były nagrody za osiągnięcia w dziedzinie chemii, matematyki, informatyki, w maratonie czytelniczym oraz sportowe. Były podziękowania za wzorową służbę w poczcie sztandarowym, pracę w SU, kole teatralnym, chórze szkolnym.

Wójt Gminy wręczył nagrody za udział w Rowerowym Maju. W kategorii klas VII-VIII zwyciężyła 8a i to jej uczniowie z wychowawcą otrzymali bon na pizzę w Sztutozzerii. Były dyplomy i upominki za udział oraz 100% frekwencję w tej akcji.

Tą część uroczystości zakończyły podziękowania dla rodziców i listy gratulacyjne oraz niespodzianka od Pani Gabrieli Chmielińskiej- dumnej mamy 3 naszych absolwentów- Marka, Marleny i Marceliny.

Każdy z ósmoklasistów otrzymał dyplom absolwenta Szkoły Podstawowej im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie.

Oficjalną część uroczystości zakończyły przemówienia podziękowania, refleksje- od absolwentów, uczniów klas VII, wychowawców, dyrektora i gości. Była też niespodzianka dla Pani Kingi Rutkowskiej.

Wszystkim absolwentom życzymy przede wszystkim realizacji planów związanych z wyborem szkoły ponadpodstawowej. Powodzenia  :-)

Część oficjalna – początek

Zdjęcia naszych absolwentów