XXV Bieg Pamięci Narodowej – przebieg wydarzenia

przebieg_wydarzenia

Zgodnie z regulaminem XXV Biegu Pamięci Narodowej każda ze szkół mogła wystawić 5-osobowe reprezentacje w 4 kategoriach:

1. Dziewczęta – Zawody Dzieci,
2. Chłopcy – Zawody Dzieci,
3. Dziewczęta – Zawody Młodzieży,
4. Chłopcy – Zawody Młodzieży.

Uczestnicy walczyli o puchary i medale dla najlepszych zespołów, ale nagrodzono także najlepsze wyniki indywidualne.

Pamiątkowe dyplomy, puchary, medale i nagrody wręczali: Dyrektor Muzeum Stutthof- Piotr Tarnowski oraz zastępca dyrektora- Piotr Piechnik i Wójt Gminy Sztutowo- Robert Zieliński.

Po biegu wszyscy uczestnicy mogli zregenerować siły dzięki grochówce,  pieczarkowej zupie- krem i pieczonej kiełbasce z bułką.

Wszyscy zgłoszeni uczniowie oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowe koszulki zaprojektowane właśnie na to wydarzenie, a ufundowane przez Organy Prowadzące szkoły.

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz Ochotnicza Straż Pożarna zadbały o zabezpieczenie imprezy.

Patronem honorowym wydarzenia był Starosta Nowodworski, a imprezę współfinansowały:
Urząd Gminy Sztutowo, Urząd Gminy w Stegnie, Urząd Miasta Krynica Morska, Urząd Gminy Ostaszewo,  Urząd Miejski w Nowym Dworze Gdańskim, Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim, Urząd Gminy Cedry Wielkie, Burmistrz Dzielnicy Mokotów w Warszawie.

W szczególny sposób chciałabym podziękować:
Danucie Ochockiej z Muzeum Stutthof za koordynację działań ze strony Muzeum, a Justynie Żywickiej ze strony Urzędu Gminy oraz nauczycielom wychowania fizycznego odpowiedzialnym za merytoryczne przygotowanie wydarzenia: Magdalenie i Janowi Wilkanowskim, Marzenie Pipale oraz Piotrowi Ranoszkow. Dziękuję także Annie Chinc za dokumentację fotograficzną i wszystkim uczniom- wolontariuszom pomagającym w organizacji Biegu.