Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Dzień Ziemi

dzien_ziemi_relacja_003

22 kwietnia społeczność szkoły obchodziła Dzień Ziemi. Jednym z ważnych elementów tego dnia było sprzątanie różnych miejsc w Gminie Sztutowo.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku i zdjęć.

 
 
 

Grupa pierwsza: klasy I-III oraz klasa 1U

  • Grupa zebrała śmieci w drodze nad morze po lewej i prawej stronie lasu. Opiekunem grupy ze strony sołtysa wsi Sztutowa- Marka Kacprzaka był Pan Edward Kuczma. Grupa ruszyła do pracy jako pierwsza i przemieszczała się od strony morza w stronę szkoły.

Grupa druga: klasy IVA i IVB

  • Grupa sprzątała w miejscowości Łaszka. Rozpoczęła działania na przystanku w Łaszce. Tam czekała na nich Pani Teodozja Jachimczyk poproszona o pomoc przez Sołtysa wsi Łaszka- Anitę Knap. Grupa poruszała się nową drogą ułożoną z płyt i przemieszczała się w stronę Sztutowa.

Grupa trzecia: klasy VA i VB

  • Ta drużyna zrobiła porządki w Kobylej Kępie. Na przystanku przy pompie czekała oddelegowana przez sołtysa wsi Pani Iza Siebert. Grupa przeszła na koniec Kobylej Kępy i poruszała się w stronę wsi Sztutowo.

Grupa czwarta: klasy 7A i 6A

  • Autobus przewiózł dzieci w stronę Grochowa Trzeciego. Od mostku uczniowie szli wzdłuż głównej drogi i sprzątali rowy przy drodze i doszli do Mostu 4 Pancernych w Sztutowie. Grupa nie miała żadnego dodatkowego opiekuna, ale poradziła sobie doskonale i nie zabłądziła.

Grupa piata: klasy 2U i 7B

  • Ta grupa sprzątała tereny w Łaszce wzdłuż wałów- od końca miejscowości aż do mostu w Sztutowie. Dziećmi opiekowała się Pani Danuta Szulc.

Grupa szósta: klasa 7C

  • Ta grupa sprzątała w towarzystwie Pani Beaty Bąk. Grupa poruszała się drogą w centrum wsi Łaszka, (Łaszka Miód, Łaszka Sklep). Przeszła od końca wsi w stronę Sztutowa. Przewidywaliśmy najwięcej pracy w okolicach sklepu, ale okazało się, że ciekawe znaleziska były wszędzie, np. w okolicach boiska.

Wszystkie grupy znalazły mnóstwo śmieci. Komplet otrzymanych z Urzędu Gminy worków został zapełniony- butelkami plastikowymi i szklanymi, różnego rodzaju workami po nawozach i materiałach budowlanych. Odkryto i uprzątnięto wysypiska śmieci zawierające stare buty, ubrania, plastikowe krzesła, rowerki. Zebrano bardzo dużo butelek po alkoholach wszelakich rodzajów.

Grupa siódma: klasy VIII i 3U

  • Najstarsi uczniowie szkoły wykonali zadania przydzielone przez Panią Alicję Szmyt. Nie było łatwo gdyż ta grupa musiała przegrabić szkolny ogród, zebrać śmieci z wydmy edukacyjnej, pozbierać gałęzie z obszaru pomiędzy salą gimnastyczną a placem zabaw. Było dużo grabienia, pielenia i ciężkiej fizycznej pracy, ale drużyna podołała i teren wokół szkoły wygląda dużo lepiej.

Podziękowania:

Dziękujemy Pani Justynie Żywickiej z Urzędu Gminy za dostarczenie rękawiczek jednorazowych i worków na śmieci. Bardzo dziękujemy „pomocnikom sołtysów”, którzy towarzyszyli naszym podopiecznym: Edwardowi Kuczmie, Izabeli Siebert, Danucie Szulc, Beacie Bąk i Teodozji Jachimczyk.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmiku klas V.