Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Obchody 231. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

obchody_231_rocznicy_uchwalenia_konstytucji_3_maja_001

3 maja w 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie szkoły w Sztutowie połączyli się ze społecznością Gminy w radosnym świętowaniu.

Nasi wychowankowie oraz pracownicy uczestniczyli w Mszy Św. w intencji naszych zmarłych nauczycielek – Bożeny Nowak i Dagmary Olszewskiej oraz w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele parafialnym w Sztutowie przez księdza Jerzego Drobińskiego.

Potem na Skwerze 100-lecia Odzyskania Niepodległości nasi lektorzy- ochotnicy z klas VII- Mikołaj Juśko oraz Michalina Dzieciuch poprowadzili kolejną część uroczystości. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy (dziękujemy Pani Agnieszce Rugale i naszym wspaniałym chórzystom), strażacy uroczyście wciągnęli flagi na maszt (Michał Szyszka, Dawid Kusik i Dariusz Banaszkiewicz), delegacje złożyły kwiaty (w tym nasi ochotnicy- Zosia Czubińska, Karina Wichert i Gabriel Łosiński).

Dzieci mogły wykonać biało-czerwone flagi, pokolorować kolorowanki, rozwiązać patriotyczne krzyżówki, wykonać biało-czerwone kwiatki z bibuły. Można było pośpiewać patriotyczne pieśni, skosztować polskiego żurku (ugotowanego przez niezawodne, szkolne panie kucharki). Był czas na rozmowę, spotkanie, wspólne przebywanie, rozmowę i integrację.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Sztutowo – Robertowi Zielińskiemu, pracownikom Urzędu Gminy oraz Strażakom z Gminy Sztutowo  za zorganizowanie uroczystości i zaproszenie naszej szkolnej społeczności do wspólnego świętowania. Dobrze doceniać to co mamy- wolne, niepodległe, suwerenne państwo  :-)