Kolejny sukces sztutowskich przyrodników

kolejny_sukces_sztutowskich_przyrodnikow_001

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sztutowie w składzie: Zuzanna Suska, Zofia Czubińska oraz Oliwia Zbróg wzięła udział w finale wojewódzkim XXI Ogólnokrajowego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

Tegoroczny finał odbył się 28 kwietnia w siedzibie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie. Konkurs obejmował ogólną wiedzę przyrodniczo – geograficzną, znajomość zasobów przyrodniczo-krajobrazowych Pomorskich Parków Krajobrazowych oraz rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt chronionych.

Reprezentacja przygotowywana przez Jana Wilkanowskiego oraz Jolantę Bulak z Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana zajęła III miejsce drużynowo, a Oliwia Zbróg uzyskała drugą lokatę w klasyfikacji indywidualnej.

Po części konkursowej młodzież wraz z opiekunami udała się na krótką wycieczkę do Fokarium, gdzie uczestniczyli w treningu medycznym oraz pokazie karmienia fok.

Gratulujemy naszym przyrodnikom.