Warsztaty profilaktyczne w szkole w Sztutowie

warsztaty_profilaktyczne_-w_szkole_w_sztutowie_001

29 i 30 marca 2022r. w naszej szkole odbywały się warsztaty profilaktyczne z Panem Leszkiem Dowgiałło – wykładowcą akademickim i profilaktykiem z dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą.

Warsztaty dotyczyły trudnych zachowań dzieci i młodzieży związanych głównie z korzystania z social mediów i uzależnieniami. W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Sztutowie od klasy 1 do 8.

Warsztaty odbywały się w poszczególnych klasach i okazały się być dla uczniów możliwością dyskusji na ważne dla nich tematy.

Pan Dowgiałło przeszkolił także nauczycieli oraz przeprowadził podsumowujące spotkanie dla rodziców.

Wierzymy, że wszyscy staliśmy się bardziej świadomi zagrożeń związanych z korzystaniem  z mediów społecznościowych, a tym samym łatwiej będzie nam wykorzystywać je w sposób bezpieczny.