Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Prawdziwych Przyjaciół poznaje się w biedzie

prawdziwych_przyjaciol_poznaje_sie_w_biedzie

W Szkole Podstawowej im. Pamięci Ofiar Stutthofu uczy się dzisiaj już 85 uczniów z Ukrainy. Przybyli do nas w krótkim czasie i z niewielkim dobytkiem.

Nie jest łatwo, ale darczyńcy wspierając specjalne subkonto utworzone przez Stowarzyszenie Szkolna 13 umożliwiają takie działanie.

Szkoła przyjmując uczniów dba o to, by wyposażyć ich w niezbędne przybory szkolne: zeszyty, piórniki, długopisy, mazaki, itd. oraz plecaki, obuwie i strój na zajęcia wychowania fizycznego. Każde dziecko otrzymuje niezbędne rzeczy dedykowane specjalnie dla niego- zgodnie z jego wiekiem i rozmiarem.

Niezawodnie możemy także liczyć na naszych Przyjaciół- a tych jak zawsze poznajemy w biedzie. Szkoła w Rozłazinie, w której uczy się tylko 2 dzieci z Ukrainy postanowiła zorganizować zbiórkę dla naszych uczniów. Odebraliśmy zebrane przez nich dary i przywieźliśmy do szkoły. Na konto Stowarzyszenia Szkolna 13 przekazaliśmy pieniądze zebrane przez społeczność tej placówki.

Odwiedzili nas także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim oraz niezawodni druhowie z OSP w Sztutowie. Były pokazy strażackie i nauka słów tj. strażak, gaśnica, wąż strażacki w języku ukraińskim i polskim, ale było także przekazanie kwoty przeznaczonej przez Strażaków na potrzeby nowych uczniów szkoły w Sztutowie.

Drodzy Darczyńcy dziękujemy i przypominamy – Stowarzyszenie Szkolna 13 za zebrane środki kupuje tylko to, co jest potrzebne i dedykowane konkretnym dzieciom i dorosłym. Warto pomagać.