Debata Oksfordzka na lekcji wiedzy o społeczeństwie

debata_oksfordzka_na_lekcji_wiedzy_o_spoleczenstwie_001

11 stycznia, na lekcji wiedzy o społeczeństwie, uczniowie klasy 8c przeprowadzili debatę oksfordzką.

Przygotowali się do niej zapoznając się z tą metodą, opracowując taktykę działania, przygotowując do odegrania wybranych lub wylosowanych ról.

Tezą debaty było stwierdzenie „Polska jest tylko dla Polaków”.

Został on solidarnie formułowany i wybrany przez samych uczniów. Marszałkiem debaty była Alicja Siudowska, sekretarzem Maja Dębowska. 3- osobowe  jury tworzyli: lider – Szymon Glarczyński oraz Maciej Kiciński i Wojciech Góra.

W grupie Propozycji wystąpili jako mówcy, w kolejności odpowiednio: Kinga Seremak, Kinga Gusztal, Kacper Krycia oraz Piotr Zimermann. Grupą „obalającą” argumenty że, „Polska jest dla Polaków „, czyli Opozycję tworzyli:  Malwina Grzybowska, Igor Kotaś, Kinga Czyż i Zuzanna Suska.

Przeważającymi głosami wygrała grupa Propozycji. Najlepszym mówcą była Zuzanna Suska, która została jednogłośnie wybrana przez jury.

Notatkę przygotowała Maja Dębowska, a uczniom za zaangażowanie w działanie serdecznie dziękuje Sylwia Owsińska.

Myślę, że młodym ludziom po powrocie do szkoły przyda się trochę zajęć, w których popracują wspólnie i udoskonalą swoje umiejętności w zakresie komunikacji społecznej :-o