Spotkanie uczniów z Wójtem Gminy Sztutowo oraz Przewodniczącym Rady Gminy Sztutowo

spotkanie_uczniow_z_wojtem_001

17 grudnia klasy VIII miały spotkanie z Wójtem Gminy – Robertem Zielińskim oraz Przewodniczącym Rady Gminy – Marcinem Owsińskim.

Spotkanie było związane z realizacją podstawy programowej z przedmiotu wiedza o społeczeństwie.

Uczniowie poznali zadania którymi zajmuje się władza wykonawcza oraz uchwałodawcza.

Poznali funkcjonowanie Urzędu Gminy. Uczestniczyli w symulacji sesji rady gminy.

Musieli wysłuchać innych, wypowiedzieć się, argumentować, uzasadniać, przekonywać innych, wziąć odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

Po raz kolejny nie mogliśmy pójść z wizytą do Urzędu Gminy, więc Pan Wójt i Przewodniczący Rady przyszli do nas.

Dziękujemy  :-)