Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

obchody_europejskiego_dnia_jezykow_obcych_2021_007

Od września uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie związanym z obchodami Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klas I-III przygotowali kolorowe flagi państw europejskich, uczniowie klas IV-VI wykonali kolorowy słownik w różnych językach europejskich, które to stworzyły piękną gazetkę szkolną.

Uczniowie klas VII – VIII przygotowali plakaty związane z filmem. One również wystawione zostały na naszym szkolnym korytarzu, gdzie każdy może je podziwiać.

Szczególnym wyzwaniem dla uczniów starszych klas było przygotowanie prezentacji i przedstawienie jej na forum grupy rówieśniczej, oddzielnie dla klas VII oraz VIII. Szczególne brawa dla odważnych grup, które zaprezentowały swoje prace w języku angielskim.  Prezentacja jest zawsze dużym wyzwaniem, a przygotowanie jej w języku obcym, to duże osiągnięcie.

Uczniowie wzięli też udział w quizach i konkurencjach językowych: popisywali się swoją wiedzą na temat Unii Europejskiej, musieli umieć rozwiązać krótkie zadania oraz odpowiedzieć na pytania w języku angielskim, sprawdzali swoje umiejętności w zakresie posługiwania się słownikiem.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mają okazję nauczyć się, że warto poznawać kultury obce i poznawać języki, bo jak powiedział Edmund de Waal: „Znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu”.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom języka angielskiego za zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia.