Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Międzynarodowy Projekt „Emocje” – ODWAGA w klasie 3B

miedzynarodowy_projekt_emocje_odwaga_w_klasie_3b_001

Uczniowie klasy 3B Szkoły Podstawowej w Sztutowie  zrealizowali  moduł 5 „Odwaga” projektu „Emocja”.

Zaczęli od rozmowy na dywanie na temat „Czym jest strach? Czego się boję?”.

Pogadanka i film „Czy strach może być sojusznikiem?” pomogły zrozumieć, że strach jest normalną rzeczą, której nie trzeba się wstydzić. Pan Psycholog podpowiedział, w jaki sposób można pokonywać swoje lęki.

Uczniowie wysłuchali opowiadania „O strachliwym smoku Osika i dzielnej królewnie Przytulii”, nauczyli się na pamięć wiersza „Przytul stracha”. Chętnie obejrzeli animację „Oswojenie strachu” i film „Dziecko Grufołaka”.

Wszystkie swoje strachy i lęki dzieci zamknęły w słoikach, które pod koniec dnia symbolicznie wyrzuciły. Wiele radości sprawiły eksperymenty z odwagą, a gra w cymbergaja była dobrym pomysłem na przerwę.

Kreatywność dzieci nie miała granic podczas metamorfozy strasznych kleksów w miłe stworzonka. Wyciszenie i relaks przy medytacji na koniec zajęć  sprawiło dzieciom ogromną przyjemność.

Wychowawca klasy Elena Madej