Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sztutowie

wycieczka_do_ochotniczej_strazy_pozarnej_w_sztutowie_001

Dzień Strażaka – 4 maja i przeczytanie lektury „Jak Wojtek został strażakiem” sprowokował pierwszaków do odwiedzenia Sztutowskich strażaków.

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc.

Aby zrealizować te cele, przez kilka dni, uczniowie klasy I poznawali różnorodne zachowania w razie zagrożenia życia.  Wycieczka  do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sztutowie była jednym z założeń naszych działań.

Już samo wejście na główny plac Straży Pożarnej wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw.
Komendant Jacek Charliński (tata Hani) stanął na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji…
Dzięki Jego życzliwości, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały one możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Komendant pokazał dzieciom wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy.
Dodatkowo na zakończenie wycieczki cała grupa otrzymała cukiereczki.

Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.

Dziękujemy Komendantowi Jackowi Charlińskiemu.