Projekt – Smocze opowieści

projekt_smocze_opowiesci_001

Dzieci z klas pierwszych zajmowały się odkrywaniem prehistorii.

Dinozaury to największe znane nam stworzenia, które zamieszkiwały Ziemię kilkadziesiąt milionów lat temu.

O ich istnieniu świadczą odnalezione kości oraz ślady odciśnięte w skałach i w ziemi.

W dinozaurach jest coś magicznego i wyjątkowego, coś co przyciąga i interesuje dzieci.

Wiadomo, że zwierzęta te już dawno wymarły i być może właśnie to dostarcza dzieciom dużej dawki ciekawości.

Projekt miał na celu rozbudzanie zainteresowań dzieci i wzbogacenie ich wiadomości z zakresu prehistorii.

Pierwszaki poszukiwały odpowiedzi na wiele pytań zadanych podczas zajęć realizowanych on-line.

Tworzyły redefinicję pojęcia “dinozaury” opracowując gwiazdę skojarzeń, pracując w domach wykonały piękne prace plastyczne i makiety lasu jurajskiego.

Dzieci miały okazję do poszerzania słownictwa o wyrazy związane z tematem: dinozaur, paleontolog, wykopaliska, rekonstrukcja, wulkan itp.

Dziękujemy Rodzicom, którzy cierpliwie wspomagają nas nauczycieli w tak trudnym czasie.

Wychowawcy:
Małgorzata Błaszak i Edyta Maćkowska