Życzenia dla Polski w klasach pierwszych

zyczenia_dla_polski_001

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię.

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

W tym roku obchodzimy je podczas zajęć on – line. Dzieci z klas pierwszych przygotowały na ten dzień pracę plastyczną.

Przypominamy też taniec dzieci z klas najmłodszych, które uświetniły 100 – lecie Odzyskania Niepodległości naszego kraju.

Wychowawcy:
Małgorzata Błaszak i Edyta Maćkowska