„Błękitna Szkoła we Władysławowie”

wycieczka_klasy_7b_003

W dniach 5-9 października uczniowie z klasy 7b pod opieką Magdaleny i Jana Wilkanowskich byli na wycieczce w Błękitnej Szkole we Władysławowie.

Czekały tam na nas bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we współpracy ze Stacją Morską UG na Helu (czyli fokarium).

Było więc trochę zabawy (Dzień Chłopaka, turniej Blondyni kontra Bruneci) i mnóstwo nauki na świeżym powietrzu.

Wiemy, co to jest plecha i gdzie można zobaczyć porosty, znamy i potrafimy rozróżnić gatunki mew (tak, tak-te w Sztutowie również), wiemy dokładnie jak jest zbudowana ryba – robiliśmy dekapitację, wypreparowaliśmy organy wewnętrzne oglądając serce, mózg….

I wiecie co jeszcze ? Przekonaliśmy się podczas doświadczeń, iż człowiek, podobnie jak zwierzęta morskie, potrafi zwolnić pracę swojego serca(tętno podczas zanurzenia twarzy we wodzie zwalniało o około 15 uderzeń na minutę !!!).

Widzieliśmy z bliska foki, ciągnęliśmy własnoręcznie włok łowiąc różne morskie żyjątka, uczestniczyliśmy w grze terenowej i przede wszystkim mogliśmy się sobą nacieszyć:).

Magdalena Wilkanowska