Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Dzień Jabłka w klasach pierwszych

dzien_jablka_w_klasach_pierwszych_001

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Była to okazja do zabawy i nauki. Klasy pierwsze  miały dzień pełen wrażeń. „Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy” – to hasło przyświecało dzieciom od samego rana.

Jabłko to symbol polskiego rolnictwa. Nasz kraj należy do jego największych producentów w całej Europie. To symbol zdrowia, miłość, życia, długowieczności czy urodzaju. Tego wszystkiego dzieci dowiedziały się na zajęciach, a także jak je uprawiać, dlaczego powinno się je jeść ze skórką i że trzeba je zawsze umyć.

Zajęciom dydaktycznym towarzyszyły zabawy uwielbiane przez dzieci, czyli malowanie farbami, tańce, wierszyki i odrobina matematyki. To był udany dzień, a jabłka smakowały wszystkim dzieciom.

Wychowawczynie:
Małgorzata Błaszak i Edyta Maćkowska