Dzień kreatywności w klasach pierwszych

dzien_kreatywnosci_w_klasach_pierwszych_001

Szkoła Podstawowa w Sztutowie – klasa 1a i klasa 1b ukończyła realizację I modułu – KREATYWNOŚĆ – Międzynarodowego Programu Edukacyjnego – EMOCJE.

Wspólnie zorganizowaliśmy kącik, w którym powstały emocjometry oraz słoiki radości i złości. Rozmawialiśmy na temat empatii, wiary we własne możliwości i o tym, w jaki sposób okazujemy emocje.

Dzieci zaznaczały na termometrze swoje samopoczucie. Rozmawialiśmy dużo na temat niepełnosprawności i empatii. Dzieci podczas zajęć poznały historię Vashti, która pozwoliła im uwierzyć we własne możliwości.

Podczas Dnia Kropki klasy wykonały własną ramkę – kropkę. Nauczyliśmy się piosenki – Emocje, która pomaga nam gdy ogarniają nas różne emocje.

Największą frajdą było wykonanie kropki 3D, która ożyła za pomocą aplikacje Quiver. Na podwórku szkolnym układaliśmy napisy: emocje i Dzień Kropki. Bawiliśmy się hula – hopami. W naszych klasach bardzo dużo się działo. Było wiele radości i zabawy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny moduł.