Platforma nauczania OnLine

   1% podatku dla szkoły w Sztutowie - KRS 0000 564 708, cel szczegółowy ID 000137   
 

Relacja z wycieczki IVb

relacja_z_wycieczki_4b_001

Uczniowie klasy IVb na chwilę stali się badaczami roślin (botanikami). Udali się bowiem na wycieczkę do Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego na Wyspie Sobieszewskiej by wziąć udział w projekcie „Obcy atakują”.

Zadaniem młodych naukowców było odkrywanie tajemnic roślin inwazyjnych - czyli takich gatunków, które zagrażają naszym, rodzimym roślinom.

Uczniowie nauczyli się także obsługi profesjonalnego GPS oraz metod badania kwasowości gleby – zatem praktyka przede wszystkim!!!

Oprócz walorów edukacyjnych była to okazja do spaceru w terenie, poznania najbliższego sąsiedztwa oraz…nowego wychowawcy – pana Jana Wilkanowskiego. Nad postępami naukowców z IVB czuwała kadra Uniwersytetu Gdańskiego oraz
pani Mariola Terendy.

Mamy nadzieję, iż wiele wiadomości przyda się w dalszej nauce.

Jan Wilkanowski